• Światowy Dzień Jabłka

16.10.2024

Światowy Dzień Jabłka obchodzony jest 28 września i jest okazją aby przypomnieć o jednym z najstarszych i najpopularniejszych owoców na świecie. Tak jak w ubiegłym roku, tak i w tym, klasa 2B promowała korzyści zdrowotne wynikające z jedzenia jabłek. Cała społeczność szkolna była częstowana słodkim, aromatycznym jabłkiem. Kto spróbował tego owocu raz, chciał go zjeść po raz kolejny.

Na zdrowie!

Klasa 2B

• Serwis rowerowy

16.10.2024

Zajęcia serwisowania rowerów okazały się jedną z ciekawszych lekcji w ramach projektu"Karta rowerowa dla Mazowsza. Pruszków." Dzieci nauczyły się jak konserwować i regulować rower oraz przygotować go do jazdy. Nie straszna im była wymiana dętki oraz założenie łańcucha.

• Emocjonujący unihokej

12.10.2024

9 i 11 października chłopcy i dziewczęta z klas VI uczesnitczyli w rozgrywkach unihokeja w ramach Piastowskiej Ligi Szkolnej. Zawody stały na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie. Wszystkie mecze rozstrzygały się różnicą jednej bramki lub karnymi. Nasze diewczęta zajeły 3 miejsce natomiast chłopcy byli 4.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i zachęcamy do uczestnictwa w pozalekcyjnych zajęciach sportowych w naszej szkole.

12.10.2024

W ramach projektu „Podróże z klasą”, uczniowie klas piątych, dwa słoneczne jesienne dni spędzili na Lubelszczyźnie.

W pierwszym dniu zwiedzili z przewodnikiem zespół pałacowo-parkowy rodowej siedziby Zamoyskich w Kozłówce. Spacerowali po wnętrzach imponującego pałacu wybudowanego w połowie XVIII wieku wypełnionego dziełami sztuki, odwiedzili kaplicę wzorowaną na wersalskiej.

Pełen uroku w scenerii jesiennej park z piękną fontanną stanowił w przerwach teren do relaksu. Znajduje się w nim grób i pomnik poświęcony żołnierzom napoleońskim z 1813 roku.

W drodze do Lublina zwiedzili Muzeum Wsi Lubelskiej, skansen, w którym miało się wrażenie, że czas stanął w miejscu, a sama wizyta była spotkaniem z przeszłością.

W drugim dniu uczestnicy wycieczki odbyli lekcję w Muzeum Narodowym w Lublinie, zobaczyli Kaplicę Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim – jeden z najcenniejszych i najciekawszych przykładów sztuki średniowiecznej w Polsce i Europie.

Kolejną porcję czasu zajęło zwiedzanie z przewodnikiem najstarszej części miasta ze zwróceniem uwagi na najciekawsze zabytki: Zamek Lubelski, Bramę Krakowską, Wieżę Trynitarską z pięknym widokiem na panoramę miasta i okolic, Basztę Gotycką, Plac po Farze, Archikatedrę.

Pełni wrażeń, trochę sfatygowani, ale zadowoleni piątoklasiści wrócili do Piastowa

z postanowieniem zaprojektowania kolejnej wyprawy szkolnej.

• Święto Szkoły

04.10.2024

Dnia 03 października społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 obchodziła święto patrona- Bohaterów Powstania Warszawskiego. Obchody uświetnił wzruszający występ artystyczny w wykonaniu Uczniów oraz Nauczycieli SP3. Gościom dziękujemy za udział w uroczystości i piękne życzenia.

• DRUŻYNA NA BOISKU!

04.10.2024

Spektakularne widowisko zgotowały nasze futbolistki w czasie zmagań z przeciwniczkami z innych szkół - w ramach Piastowskiej Ligi Szkolnej. Pierwsze zawody w bieżącym roku szkolnym i pierwsze zwycięstwo. Reprezentacja 11 dziewcząt zdobyła 1 miejsce, a stało się tak za przyczyną celnego strzału Julii do bramki przeciwnego zespołu - dosłownie w ostatniej sekundzie rozstrzygającego meczu.

Kolejnego dnia nasi chłopcy po dwóch wysokich zwycięstwach w grupie, ulegli w wyrównanym meczu drużynie SP5 przegrywając 0:1 i zajmując wysokie 2 miejsce.

Gratulujemy sukcesu naszym piłkarkom, piłkarzom oraz wspaniałej kadrze w-f!