• Zabawy sztuką

• W bieżącym roku szkolnym 2022/2023 dzieci uczęszczające do świetlicy w Szkole Podstawowej nr 3 w Piastowie przystąpiły do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Zabawa sztuką". Przewodnikami po świecie sztuk plastycznych będą Leo i Lisa. Pierwsze zadanie ,,TWAL", czyli malowanie linią/myślenie linią, już za nami. Oto wyniki naszej pracy.

Ogólnopolski projekt świetlicowy - ,,Zabawa sztuką" c.d. Monochromatyzm w sztuce to operowanie jedną barwą w różnych odcieniach. Przy pomocy farb i kredek dzieci ze świetlicy szkolnej namalowały prace wykorzystując tę technikę i stosując wybrane przez siebie kolory. Przedstawiamy te niezwykłe dzieła.

,, Świąteczna ozdoba" to kolejne zadanie wykonane przez dzieci świetlicowe w ramach ogólnopolskiego projektu ,,Zabawa sztuką". Uczniowie malując wielkanocne pisanki inspirowali się dziełami Picassa, Miró, Klee, Boccioniego, Dali. Oto powstałe świąteczne dekoracje .

Po więcej zdjęć zapraszamy do zakładki Galeria 1 i Galeria 2

,,Pole kwiatów"
             W naszej świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty w stylu Herve Tulleta - francuskiego artysty. W ramach kontynuacji ogólnopolskiego projektu ,,Zabawa sztuką dzieci namalowane przez siebie kolorowe kropki i kółka przekształcały w kwiaty, które utworzyły przepiękne pole kwiatów. Podczas pracy twórcom towarzyszyła żywa muzyka i ruch. Wyobraźnia i spostrzegawczość grały tu główną rolę. Na koniec można było nacieszyć oczy efektem wspólnej pracy, którą można teraz obejrzeć na gazetce ściennej przy sali świetlicowej.

,,Pocztówkowo"
            Uczniowie uczęszczający do naszej świetlicy szkolnej realizowali kolejne zadanie z projektu ,,Zabawa sztuką. Celem było namalowanie pocztówki inspirowanej twórczością wybranego malarza. Powstały bardzo ciekawe prace, które zaprezentowaliśmy na wystawie w formie gazetki szkolnej. Dodatkowo włączyliśmy się do akcji ,,Podróże po kulturze  prowadzonej przez nauczycielkę ze szkoły podstawowej z Warszawy
            i wysłaliśmy wybrane dwie prace do uczniów wspomnianej szkoły
            z pozdrowieniami od naszych uczniów.

Wiosenny pokaz mody
            15 kwietnia, w Światowym Dniu Sztuki, w świetlicy szkolnej odbył się konkurs - ,,Wiosenny pokaz mody. Chętni uczniowie mieli za zadanie zaprojektowanie i zaprezentowanie na pokazie stroju, którego inspiracją była twórczość wybranego malarza, co było zgodne z zadaniem projektowym ,,Zabawy sztuką.
            Wyniki konkursu:
            I miejsce - Marcelina Bujalska oraz Dawid Głowacki
            II miejsce - Michalina Mierzyńska oraz Nikola Śniadała
            Wyróżnienia: Mia Sosnowska,  Marcelina Wałdykowska, Adam Syvak,
                        Darya Zhurun, Anna Parfonowa.
            Zdobywcy miejsc oraz wyróżnień otrzymali atrakcyjne nagrody.
            Wszystkim serdecznie gratulujemy!